Wydarzenia - Czerwiec 2015

Zakończenie roku szkolnego

26 czerwca 2015 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i wystąpienia pani dyrektor Anny Mielczanek, która powitała uczniów, nauczycieli i przybyłych gości oraz podsumowała miniony rok szkolny. Uroczystość ta jest zawsze okazją do podsumowania osiągnięć uczniów, a także do podziękowania dyrekcji i pedagogom za trud włożony w edukację i wychowanie. Uczniowie którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce otrzymali świadectwa z biało-czerwonym paskiem i nagrody książkowe. Nagrody wręczała Pani Dyrektor oraz nasz gość Pani Barbara Małkiewicz. Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymała uczennica klasy VI Wiktoria Ciechanowska, natomiast Nagrodę Starosty Powiatu Lipnowskiego otrzymała uczennica III klasy gimnazjum Barbara Ostrowska.. Po uroczystości na boisku szkolnym, uczniowie przeszli do klas, gdzie od swoich wychowawców otrzymali świadectwa promocji do następnej klasy. Po otrzymaniu świadectw pożegnaliśmy naszą szkołę udając się na zasłużony wypoczynek. Tak więc wakacje rozpoczęte! Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom udanych i pełnych wrażeń wakacji.

AUTOR ROKU i XII EDYCJA KONKURSU CZERWONEJ RÓŻY

16.06.2015 r. odbył się w naszej szkole apel biblioteki szk. podsumowujący całoroczną działalność. W tym roku szkolnym AUTOR ROKU- to Janusz Korczak - patron naszej szkoły. Dzieci recytowały wiersze, czytały biografie patrona, a także odbył się konkurs wierszy o J. Korczaku - dla starszych uczniów i konkurs wiedzy o książce dla młodszych uczniów. Dzień 1.06.1998 r. - nadanie szkole imienia i sztandaru oraz hymnu szkoły, przybliżył film pt. "Tych wspomnień czar ..." Została podsumowana XII EDYCJA KONKURSU CZERWONEJ RÓŻY. Tegoroczną laureatką konkursu została, 2-gi raz zresztą, ucz. kl. Ig Iza Bortniczuk, która będąc ucz. kl. III naucz. zintegr. zdobyła dyplom przechodni dla swej klasy na cały rok po raz pierwszy, w IV EDYCJI KONKURSU CZERWONEJ RÓŻY. W tym roku szk. do tej nagrody społeczność uczniowska przedstawiła też Dominikę Daniszewską - kl. V. Jednak Iza zdobyła o 25% głosów więcej. Dominice i Izie serdecznie gratulujemy.

Wycieczka do Golubia-Dobrzynia

11 czerwca 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Golubia-Dobrzynia. Jej celem było zwiedzanie zamku krzyżackiego, gdzie w sali tortur wysłuchaliśmy opowieści pani przewodnik o średniowiecznych karach. W pozostałych komnatach oglądaliśmy przedmioty codziennego użytku, meble, stroje, zbroje i broń rycerską. Ciekawostką jest opowieść o nawiedzaniu zamku przez ducha Anny Wazówny. Było super ognisko z kiełbaskami i wypasiony obiad w restauracji przyzamkowej.

Wycieczka do Biskupina

9 czerwca 2015 r grupa uczniów naszej szkoły była na wycieczce w Biskupinie. Celem wyjazdu było: poznanie najdawniejszych dziejów człowieka, poszerzenie wiedzy z zakresu historii z czasów średniowiecza oraz rozwijanie zainteresowań historią. Pobyt w Biskupinie zaczęliśmy od własnoręcznego wykonania i pieczenia bułeczek oraz „ubijania” masła. Następnie grupa udała się z przewodnikiem do osady łużyckiej, by zobaczyć warunki życia mieszkańców w dawnych czasach. Był też rejs statkiem po jeziorze. Kolejnym etapem zwiedzania była wioska wczesnośredniowieczna, gdzie w chatach znajdowały się warsztaty różnych rzemieślników: tkacza, mincerza, kowala, garncarza, bursztyniarza, snycerza, rogownika, garbarza. W muzeum młodzież obejrzała wystawy związane z historią powstania osady w Biskupinie i rekonstrukcji poszczególnych wiosek. Można było też zobaczyć: chatę wikliniarza, bartnika, rzeźbiarzy, zwierzęta w zagrodach, przejazd kolejki wąskotorowej. Zapraszamy na fotorelację.

Dzień Dziecka

1 czerwca wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie z okazji „Dnia Dziecka”, zorganizowanej na placu przy Zespole Szkół Technicznych. W programie była prezentacja zespołów muzycznych i tanecznych z różnych szkół - w różnych kategoriach wiekowych. Było też wiele zabaw, konkursów i pokazów, a także nagrody i mnóstwo śmiechu. Można też było spróbować pysznej grochówki.