Wydarzenia - Czerwiec 2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Długo oczekiwany przez uczniów koniec roku szkolnego przypadł na 22 dzień czerwca. Od samego rana szkoła zapełniła się elegancko ubranymi dziećmi z rodzicami, trzymającymi w dłoniach pęki kwiatów. W powietrzu wyczuwało się radość wymieszaną ze smutkiem związanym z faktem zakończenia roku szkolnego. Klasa II gimnazjum wzruszająco pożegnała swoich kolegów kończących gimnazjum. Uczennica klasy III gimnazjum wygłosiła przepiękne pożegnalne przemówienie. Następnie Pani Dyrektor z wychowawcami wręczyła świadectwa i nagrody dla wyróżnionych uczniów oraz podziękowania. Nagrodę Starosty Powiatu Lipnowskiego otrzymała uczennica Patrycja Karbowska, natomiast Nagrodę Dyrektora Szkoły -Weronika Winnicka. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2017/2018 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa .

Dopingujemy Biało-Czerwonym

Uczniowie naszej szkoły dopingują Biało-Czerwonym na mistrzostwach świata. W Rosji jest bardzo ciepło i upalnie, a temperatura sięga nawet 27 stopni w cieniu. U nas w szkole temperatura tez rośnie - trwają przygotowania do strefy kibica. Zachęcamy Wszystkich do kibicowania. Trzymamy kciuki:)

Apel biblioteki szkolnej

Dnia 14 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się apel biblioteki szkolnej, podsumowujący jej całoroczną działalność. W tym roku szkolnym AUTOREM ROKU był Jan Brzechwa. Podczas uroczystości dzieci przypomniały zebranym takie wiersze jak: „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Tańcowała igła z nitką” czy „Pantera”. Wszyscy z zapartym tchem słuchali ciekawych wierszy. Tegoroczną laureatką DYPLOMU CZERWONEJ RÓŻY została Wiktoria Skibińska. Gratulujemy!!

Podczas apelu podsumowano również projekt edukacyjny realizowany przez uczniów klasy II i III gimnazjum pt. „Sławni - wielcy ludzie naszego miasta”. Efektem pracy był album, w którym można znaleźć ciekawe informacje o W. Rapackim, P. Negri, L. Wałęsie i K. Wiśniewskim. Został on przekazany przez uczniów do biblioteki szkolnej.

Podsumowano także akcję „ Nakręć się” - zbieramy nakrętki dla Igora. Najlepsi „zbieracze nakrętek” zostali wyróżnieni dyplomami. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM, ICH RODZICOM I KREWNYM, którzy włączyli się w akcję.

Zbieranie nakrętek

Nasze Szkolne Koło PCK po raz pierwszy wzięło udział w akcji charytatywnej „Nakręć się”, która polega na zbieraniu czystych plastikowych nakrętek. Jej głównym celem jest pomoc trzynastoletniemu chłopcu Igorowi w zebraniu funduszy na operację i rehabilitację. W zbieranie włączyła się cała społeczność szkolna. Zebraliśmy bardzo dużo nakrętek, które w dniu 13 czerwca zanieśliśmy do specjalnie oznaczonego kontenera.