Wydarzenia - Grudzień 2013

Jasełka

Dnia 19 grudnia grupa uczniów naszej szkoły zaprezentowała program świąteczny pod tytułem „Dzisiaj w Betlejem”. Występujący swoją grą, śpiewem, recytowaniem pomogli widzom „przenieść się” do Betlejem, by tam z Maryją, św. Józefem, Aniołami, Pasterzami i Królami przeżyć radość płynącą z narodzenia Zbawiciela

W drugiej części świątecznego programu uczniowie wzięli udział w konkursach bożonarodzeniowych. Zwycięscy obdarowani zostali słodkimi nagrodami, co szczególnie umiliło wspólnie spędzony czas. Nie zabrakło także akcentów w języku angielskim, w którym uczniowie wyśpiewali świąteczne życzenia dla wszystkich.

Wigilie klasowe

Tradycją w naszej szkole są przedświąteczne wigilie klasowe, które w tym roku odbyły się w środę 18 grudnia. Była pięknie przystrojona choinka, na stołach nie zabrakło też stroików, sianka, opłatków oraz tradycyjnych potraw. Wychowawcy ze swoimi uczniami zasiedli do stołów, na których czekały przygotowane przez dzieci owoce, pierniki, ciasta i inne pyszności. Pani Dyrektor złożyła wszystkim uczniom życzenia świąteczne i noworoczne.

Był to czas wzruszeń, wspólnego kolędowania, przepięknych życzeń świątecznych oraz kosztowania pysznych smakołyków, a wszystko to w miłej, radosnej i bożonarodzeniowej atmosferze.

Integracyjny Mikołajkowy Turnieju Gier i Zabaw

W dniu 4.12.2013 r. Zespół Szkół Specjalnych był organizatorem Integracyjnego Mikołajkowego Turnieju Gier i Zabaw. W zabawie rekreacyjno - sportowej udział wzięli uczniowie szkół lipnowskich, rodzice, opiekunowie dzieci oraz wszyscy nauczyciele ZSS w Lipnie.

Dzieci startowały w 16 konkurencjach w formie zabawowej, następnie najmłodsi uczestnicy rywalizowali w wyścigach szeregów „ na wesoło”, a na koniec imprezy odbył się mecz w piłkę ręczną nauczyciele – uczniowie.

Aktywność fizyczna, „zdrowa” rywalizacja przy świątecznych przebojach, doping rodziców, upominki od Mikołaja zagwarantowały dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia.