Wydarzenia - Grudzień 2015

Przy wigilijnym stole

Dnia 18 grudnia grupa uczniów naszej szkoły zaprezentowała program świąteczny pod tytułem „Przy wigilijnym stole”. Występujący swoją grą, śpiewem, recytowaniem przypomnieli widzom tradycje związane ze szczególnym wydarzeniem, jakim jest Wigilia. Następnie odczytując fragment Pisma Świętego mówiący o narodzeniu Pana Jezusa, pomogli uczestnikom „przenieść się” do Betlejem, by tam z Maryją, św. Józefem, Aniołami, Pasterzami i Królami przeżyć radość płynącą z narodzenia Zbawiciela. W drugiej części świątecznego programu uczniowie wzięli udział w konkursach bożonarodzeniowych. Zwycięzcy obdarowani zostali słodkimi nagrodami, co szczególnie umiliło wspólnie spędzony czas. Na koniec Pani Dyrektor ogłosiła wyniki konkursu „Na najpiękniejszy wystrój świąteczny klasy” – wygrała klasa III gimnazjum. Jej przedstawiciel odebrał nagrodę i gratulacje z rąk Pani Dyrektor.

Wigilie klasowe

W dniach 17, 18 i 21 grudnia wszystkie klasy naszej szkoły organizowały wigilię klasową. W tych dniach uczniowie przyszli do szkoły w odświętnych strojach. Wraz z wychowawcami i zaproszonymi rodzicami dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i przy pięknie nakrytych stołach wspólnie spożywali wigilijny posiłek. Przy choince śpiewali kolędy i wymieniali się spostrzeżeniami na temat wieczerzy wigilijnej w ich rodzinnych domach.

Rozstrzygnięcie świątecznych konkursów

Od początku grudnia 2015 r. w naszej szkole panował świąteczny nastrój.

Jak co roku Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na NAJŁADNIEJSZY WYSTRÓJ KLASY, oraz konkursy plastyczne MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA i NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do dekorowania klas ozdobami świątecznymi, oraz wykonania kartek świątecznych i prac plastycznych o tematyce świątecznej.

Wszystkie klasy wykazały się ogromnym zaangażowaniem, a rywalizacja przebiegała w miłej i świątecznej atmosferze. Komisja konkursowa oceniła każdą klasę i wykonane prace według ustalonych wcześniej kryteriów. Drobne upominki otrzymali wszyscy uczniowie, a klasie III gimnazjum przyznano nagrodę główną za najładniejszy wystrój swojej klasy.

MIKOŁAJKOWY INTEGRACYJNY TURNIEJ GIER I ZABAW RUCHOWYCH

5.12.2015 r. nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali cykliczną imprezę, w której udział wzięła cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Turniej miał charakter zabawowy z elementami rekreacji i zdrowej rywalizacji w różnych kategoriach wiekowych. Wydarzeniu towarzyszyła muzyka, taniec i słodka niespodzianka od Mikołaja. ZAPRASZAMY ZA ROK!

Bezpieczeńtwo na drodze

1.12.2015 roku uczniowie nasze szkoły wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielką Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Włocławku Panią Pauliną Kamińską. Tematem spotkania było "Bezpieczeństwo na drodze". Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pogadance odpowiadając na pytania dotyczące bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, wykazując się przy tym sporą wiedzą. Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali opaski odblaskowe i kamizelki.