Wydarzenia - Grudzień 2016

Wigilia klasowa

Jak co roku w ostatnich dniach przed przerwą świąteczną organizowaliśmy w klasach spotkania opłatkowe. Uczniowie przyszli do szkoły w odświętnych strojach. Zanikły waśnie i spory. Wszyscy wyczuwali podniosłą atmosferę zbliżających się Świąt. Na stołach pojawiły się wigilijne potrawy, a z głośników słychać było kolędy. Uczniowie wraz z wychowawcami dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i przy pięknie nakrytych w swoich klasach stołach wspólnie spożywali wigilijny posiłek. Przy choince śpiewali kolędy i wymieniali się spostrzeżeniami na temat wieczerzy wigilijnej w ich rodzinnych domach.

Jasełka

16 grudnia grupa uczniów naszej szkoły przedstawiła program z okazji Świąt Bożego Narodzenia pod tytułem „Pokój ludziom dobrej woli”. Podczas występu uczniowie przypomnieli piękne tradycje związane z tym wyjątkowym czasem. Występujący zaprezentowali swoje zdolności muzyczne, recytatorskie, a także aktorskie, przyczyniając się tym samym do głębszego odbioru przekazywanych treści.

Swoją grą, śpiewem, recytowaniem aktorzy pomogli widzom „przenieść się” do Betlejem, by tam z Maryją św. Józefem, Aniołami, Pasterzami i Królami przeżyć radość płynącą z narodzenia Zbawiciela.

Powitaliśmy również Mikołaja, który w czasie konkursu rozdawał uczniom słodkie upominki. Konkurs – Bajka o Świętym Mikołaju – oraz zagadki do czytanego tekstu bardzo się uczniom podobały i chętnie udzielali odpowiedzi. Wszyscy świetnie się bawili. Dodatkowego uroku całej uroczystości dodała pięknie wykonana dekoracja świąteczna.

Wszystkich uczestników ogarnęła podniosła atmosfera tej szczególnej, cichej i świętej nocy, w której rodzi się Boże Dziecię.

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

Reprezentacja chłopców naszej szkoły w składzie: Robert Pilewski, Michał Uzdowski, Błażej Sierla, Arkadiusz Majewski, Konrad Podlasiński, Krystian Łożyński, wzięła udział w dniu 6 grudnia w turnieju wojewódzkim w halowej piłce nożnej w Żninie. Po 8 latach nieobecności na zawodach tej rangi drużyna wygrała pierwszy mecz z Tucholą 4:0, następnie poniosła dwie porażki 0:1 z Sierzawami i 0:2 z Inowrocławiem, zajmując ostatecznie 7 miejsce w zawodach.

MIKOŁAJKOWY INTEGRACYJNY TURNIEJ GIER I ZABAW RUCHOWYCH

W dniu 3 grudnia 2016 r. w hali sportowej ZST w Lipnie uczniowie naszej placówki oraz innych szkół lipnowskich wraz z rodzicami uczestniczyli w imprezie o charakterze rekreacyjno – sportowej. Uczestnicy pokonywali stacje z zadaniami ruchowymi w formie zabawowej, a zaliczenie wszystkich uprawniało do udziału w loterii fantowej. Dużo emocji przysporzyły wyścigi szeregów „na wesoło,” przeciąganie liny oraz zabawy z chustą animacyjną. W finale imprezy rozegrano mecz w piłkę ręczną nauczyciele kontra uczniowie. Turniej przebiegał w radosnej atmosferze, z przestrzeganiem zasady „fair play” przy dźwiękach przebojów świątecznych i utworów wybranych przez młodzież. Nad przebiegiem mikołajkowych zmagań czuwali nauczyciele ZSS w Lipnie.

Spotkanie z policjantkami

Dnia 1 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami KPP w Lipnie. Celem spotkania było zapoznanie i przypomnienie dzieciom i młodzieży przepisów obowiązujących pieszych w ruchu drogowym. Funkcjonariuszki w sposób poglądowy zapoznały zebranych z podstawowymi pojęciami i obowiązkami pieszych jako uczestników ruchu drogowego. Na koniec spotkania dzieci otrzymały opaski odblaskowe.