Wydarzenia - Grudzień 2017

Wigilie klasowe

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wszystkie klasy naszej szkoły organizowały wigilię klasową. W tym uroczystym dniu uczniowie przyszli do szkoły w odświętnych strojach. Wszyscy wyczuwali podniosłą atmosferę zbliżających się Świąt. Uczniowie wraz z wychowawcami dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i przy pięknie nakrytym stole wspólnie spożywali wigilijny posiłek. Przy choince z radością śpiewali kolędy.

Konkurs „Na najładniejszy wystrój klasy”

Informujemy, że zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Szkolny Konkurs „Na najładniejszy wystrój klasy” dobiegł końca. Członkowie komisji konkursowej odwiedzali nasze klasy i oceniali m.in. świąteczne stroiki, choinki, samodzielność, pomysłowość i estetykę wykonania ozdób. Po wnikliwej analizie pierwsze miejsce zdobył Zespół Edukacyjno-Terapeutyczny „B” . Zwycięzcy otrzymali dyplom i słodki upominek dla całej klasy.

Mikołajki na sportowo

W dniu 6 grudnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły wspólnie z nauczycielami aktywnie uczestniczyli w wielu atrakcyjnych grach i zabawach ruchowych, ruchu rozwijającym Weroniki Sherborne oraz programach aktywności M. Ch. Knillów. Do pełnych wrażeń dzieci przybył Mikołaj ze słodkimi prezentami. Najlepiej naszą zabawę odzwierciedlą poniższe zdjęcia.

Spotkanie profilaktyczne

4 grudnia 2017 r. uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły uczestniczyli w zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Lipnie spotkaniu obejmującym następujące tematy: „Stop uzależnieniom” , „ARS, czyli jak dbać o miłość”, „Rzuć palenie razem z nami”. Gimnazjaliści zostali zapoznani z problematyką uzależnień, gdzie do najbardziej niebezpiecznych substancji spożywanych przez społeczeństwo należy alkohol i tytoń. Następny problem stanowią narkotyki i uzależnienie od leków przeciwbólowych. Uczniowie otrzymali ulotki i materiały szkoleniowe. Wcześniej uczestniczyli w spotkaniu pt. „HIV, AIDS, zakażenia przenoszone drogą płciową, czyli jak zadbać o zdrowie.