Wydarzenia - Grudzień 2018

Ozdoby świąteczne

Święta Bożego Narodzenia to dobra okazja do wykazania się umiejętnościami na zajęciach plastycznych i technicznych. Wspólne tworzenie ozdób świątecznych przez uczniów to także świetna i kreatywna zabawa.

Jasełka

Dnia 18 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program świąteczny pod tytułem „Wigilia”. Występujący swoją grą, śpiewem kolęd, recytowaniem wierszy przypomnieli widzom tradycje związane ze szczególnym wydarzeniem, jakim jest Wigilia. Wszyscy mogli poczuć ten niezwykły klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i radość płynącą z narodzenia Zbawiciela. W drugiej części świątecznego programu uczniowie wzięli udział w konkursach bożonarodzeniowych. Zwycięzcy obdarowani zostali słodkimi nagrodami, co szczególnie umiliło wspólnie spędzony czas. Pani Dyrektor ogłosiła także wyniki szkolnych konkursów.

Wigilie klasowe

W dniach 17-20 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyły się wigilie klasowe. Były świąteczne życzenia, dzielenie się opłatkiem i słodki poczęstunek. W każdej klasie panowała świąteczna atmosfera i słychać było kolędy.

Mikołajki

6 grudnia, w Dniu Świętego Mikołaja, naszą szkołę odwiedził Mikołaj z towarzyszącymi mu Mikołajkami, obdarowując dzieci drobnymi upominkami, garścią słodyczy i…wielką radością i uśmiechem na twarzach dzieci. Wszyscy z przykrością żegnali Mikołaja i jego pomocników, którzy wyruszyli w dalszą podróż, aby sprawić radość innym grzecznym dzieciom. Wizytę tak zacnych gości zawdzięczamy młodzieży ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przy Liceum Ogólnokształcącym w Lipnie.

Spotkanie andrzejkowe

29 listopada br. odbyło się w naszej szkole, jak co roku, spotkanie andrzejkowe. W tym dniu wróżb, każdy mógł zgłębić tajemnice swojej przyszłości. Miłe zabawy z Czarownicą, lanie wosku i przepowiednie czarodziejskiego lustra, stały się w naszej szkole tradycją. Dyskoteka andrzejkowa zakończyła czas rozrywek, by przejść w skupieniu Adwentu, do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.