Wydarzenia - Kwiecień 2016

Dbam o naszą Ziemię

W dniu 27 kwietnia spotkaliśmy się aby sprawdzić naszą wiedzę o ekologii i ochronie środowiska. Dzieci wspaniale bawiły się podczas licznych konkursów i zabaw o tematyce ekologicznej. Odbyło się również podsumowanie konkursu plastycznego pt: „ Dbam o naszą Ziemię” i wręczenie nagród i wyróżnień. Apel został przygotowany przez panie: Magdalenę Młotkowską, Beatę Gliniecką i Elżbietę Ośmiałowską.

II Powiatowy Konkurs Piosenki Dowolnej

8 kwietnia 2016 r. w Kinie „ Nawojka” w Lipnie miały miejsce eliminacje do II Powiatowego Konkursu Piosenki Dowolnej. Reprezentantem naszej szkoły był Jakub Wojciechowski, który piosenką "Droga, która idę” wyśpiewał sobie awans do finału konkursowego. Finał konkursu odbył się 23 kwietnia 2016 r. w Sali OSP w Skępem. Kuba zaprezentował się w nim rewelacyjnie.

Sprawdzian kl VI i egzamin gimnazjalny

Miesiąc kwiecień to czas egzaminów i sprawdzenia wiadomości. 5 kwietnia 2016 r. odbył się sprawdzian VI klasy. Uczniowie klas szóstych w całej Polsce stanęli do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, a wśród zdających byli także uczniowie uczęszczający do naszej szkoły. Sprawdzian składał się z dwóch części: pierwsza część sprawdzała wiedzę i umiejętności z języka polskiego i matematyki, a druga część z języka angielskiego. Na sprawdzianie badany i oceniany był poziom osiągnięć uczniów z czytania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce. Do sprawdzianu przystąpiło 100% szóstoklasistów naszej szkoły.

W dniach 18 – 19 kwietnia 2016 r. w naszej szkole uczniowie klasy III gimnazjum przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Obowiązkowy egzamin składał się z trzech części: humanistycznej, przyrodniczo – matematycznej i językowej. Pierwszego dnia uczniowie rozwiązywali dwa testy: z historii i wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, gdzie należało zapoznać się z tekstami, odpowiedzieć na zadania testowe i napisać dłuższą wypowiedź. Podobnie wyglądał drugi dzień egzaminu. O godzinie 9.00 gimnazjaliści mierzyli się z testem z przedmiotów przyrodniczych( biologia, chemia, fizyka i geografia). Po krótkiej przerwie trzecioklasiści rozwiązywali zadania matematyczne. Ostatniego dnia sprawdzana była wiedza i umiejętności z języka angielskiego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Specjalnych

Nasze dziewczęta po raz kolejny reprezentowały województwo kujawsko – pomorskie na Mistrzostwach Polski w Halowej Piłce Nożnej organizowanych przez stowarzyszenie Sprawni Razem w Słupsku w dn. 8-9.04.2016 r. W fazie grupowej trafiliśmy na woj. mazowieckie, małopolskie i zachodnio – pomorskie. Pierwszy mecz z woj. mazowieckim wygraliśmy 3:0. Kolejny rozegraliśmy z woj. małopolskim, wygrywając pewnie 2:0. W ostatnim spotkaniu w grupie udało nam się tylko zremisować 0:0 z woj. zachodnio – pomorskim, co w sumie dało nam 7 pkt. i tym samym pozwoliło zakończyć fazę grupową na 1 miejscu w tabeli. W półfinale trafiliśmy na woj. dolnośląskie. Po ciężkiej walce wygraliśmy to spotkanie wynikiem 1:0, a bramkę otwierającą drogę do finału strzeliła Ewelina Słabkowska. W finale spotkaliśmy się z gospodarzami turnieju- woj. pomorskim. Było to najtrudniejsze spotkanie. W 4 minucie gry po dwójkowej akcji Pauli Ciechanowskiej z Eweliną Słabkowską strzeliliśmy bramkę. Kilka minut prze końcem pierwszej połowy po faulu w polu karnym sędzia odgwizdał rzut karny dla Słupska. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 1:1. W drugiej połowie obydwie drużyny zaprezentowały futsal na wysokim poziomie. Na 3 minuty przed końcem spotkania strzałem sprzed pola karnego Paula Ciechanowska pokonała bramkarza. Województwo kujawsko – pomorskie wygrało spotkanie 2:1 i tym samym obroniło tytuł Mistrza Polski w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt.