Wydarzenia - Kwiecień 2018

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dnia 27 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski dzieci z naszej szkoły pod opieką nauczycieli przygotowały akademię o patriotycznej wymowie. Uroczystość tę rozpoczęło odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna.

Sportowe przerwy

Aktywny tryb życia pozwala zachować zdrowie i cieszyć się dobrą kondycją. Uprawianie sportu wpływa również pozytywnie na nasze samopoczucie. Warto pamiętać o aktywności fizycznej. Naukowcy podkreślają, że już 5 minut ruchu dziennie w otoczeniu zieleni wystarczy, aby poprawić swoje samopoczucie i wzmocnić poczucie własnej wartości. Po takiej przerwie z rumieńcami można zdobywać wiedzę na lekcjach :)

Awantura o zdrowie

W związku z obchodzonym w kwietniu Światowym Dniem Zdrowia w dniu 16 kwietnia spotkaliśmy się, aby wspólnie się uczyć i bawić na szkolnej imprezie pt: " Awantura o zdrowie ". Dzieci brały udział w licznych konkursach i zabawach o tematyce zdrowotnej. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności spędzając wspólnie czas w miłej i wesołej atmosferze. Impreza została przygotowana przez Szkolne Koło PCK pod kierunkiem pań: Beaty Glinieckiej i Magdaleny Młotkowskiej.