Wydarzenia - Listopad 2017

Wycieczka do PSP w Toruniu

W dniu 30 listopada dzieci z klas młodszych wspólnie z wychowawcami odwiedzili jednostkę Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez pełniących dyżur strażaków, którzy czekali już na nasze przyjście. Już na samym początku zademonstrowali nam swoją niebywałą sprawność zjeżdżając do nas po róże. Podczas rozmowy uczniowie dowiedzieli się wiele na temat niebezpieczeństw czyhających na nich w domu i w szkole. Najfajniejsza jednak była możliwość przymierzenia stroju strażaka. Po zwiedzaniu oczywiście obowiązkowo Mc Donalds. Nadszedł czas na powrót do domu, a nam szkoda było wracać. To był naprawdę udany wyjazd.

Andrzejki

Andrzejki to szczególne święto. Warto więc przygotować specjalne dekoracje na ten wyjątkowy wieczór. Różne „cygańskie” przedmioty oraz świece, które pomogą stworzyć odpowiednią atmosferę. Zgodnie z tradycją andrzejkową uczniowie naszej szkoły wróżyli sobie przyszłość oraz bawili się przy muzyce. Dyskoteka andrzejkowa dla uczniów odbyła się 29 listopada. Każdy uczestnik zabawy z niecierpliwością czekał na wróżby. Zapraszamy do foto- galerii.

Festiwal zawodów

23 listopada 2017 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Lipnie uczestniczyli w święcie szkolnictwa zawodowego - Festiwalu Zawodów, podczas którego zapoznali się z ofertą włocławskich szkół techniczno-zawodowych. Festiwal Zawodów odbywał się w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych – odkryj swój talent!, którego celem było ukazanie kształcenia zawodowego jako mądrego wyboru, dobrej zabawy oraz drogi do wysokiej jakości miejsc pracy i zwiększonej zdolności do zatrudnienia. Udział w tym przedsięwzięciu jest elementem realizowanego w naszej szkole doradztwa zawodowego.

Udział nauczycieli w konferencji

Dnia 22 listopada 2017 r. nauczyciele Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 4 w Lipnie p. Ryszard Matusiak i p. Łukasz Rutkowski uczestniczyli w konferencji zorganizowanej we Włocławku pn. „Efektywna współpraca szkół branżowych i technicznych z pracodawcami i samorządem terytorialnym”. Celem przedsięwzięcia było popularyzowanie modelu współpracy szkół technicznych i branżowych z pracodawcami i samorządem terytorialnym w celu tworzenia profili kształcenia zawodowego adekwatnych do potrzeb rynku pracy.

Spotkanie z przedstawicielami KPP w Lipnie

W dniu 17 listopada br. gościli w naszej szkole funkcjonariusze lipnowskiej policji, którzy w ramach pogadanki „Bezpiecznie w szkole i poza szkołą” omówili podstawowe przepisy obowiązujące pieszych użytkowników dróg. Ponadto poruszyli kwestię bezpiecznego korzystania z Internetu. Spotkanie zakończyło się zadawaniem pytań przez dzieci i młodzież gimnazjalną w kwestii przepisów ruchu drogowego.

"Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy" – uroczystość pasowania na ucznia.

17 listopada 2017 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni: dyrektor, wychowawcy, nauczyciele oraz uczniowie. Uroczystość pasowania uczniów klas rozpoczęła się wystąpieniem pani dyrektor, która powitała wszystkich zebranych i podkreśliła, że uczniowie po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 w Lipnie.

Spotkanie z przedstawicielami „Cechu Rzemiosł Różnych” w Lipnie

Gimnazjaliści już za kilka miesięcy staną przed poważną decyzją wyboru szkoły i swojej ścieżki zawodowej. W związku z tymi dylematami 16 listopada 2017 r. odwiedziły nas panie z biura Cechu Rzemiosł Różnych, które przybliżyły uczniom co to jest rzemiosło i jak wygląda nauka zawodu w rzemiośle, a także wskazały zawody rzemieślnicze, w których uczniowie mogliby się kształcić.

Wycieczka do Multikina

15 listopada 2017 r. wybraliśmy się do Multikina we Włocławku na komedię romantyczno-świąteczną ,,Listy do M 3”. Film opowiadał historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzyły się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonali się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen był niespodzianek. Po kinie obowiązkowo McDonald's :).

Zapraszamy do obejrzenia naszej foto - galerii z tego wspaniałego wyjazdu.

Święto Niepodległości

Jak co roku z okazji 11 listopada w naszej szkole odbyła się akademia, podczas której, oprócz sławiących to wydarzenie pieśni i recytacji wierszy, prezentacją przypomnieliśmy wydarzenia sprzed 1918 roku. Radość i duma towarzyszyły uczniom w wędrówce po kartach historii. Nasze przygotowania do uroczystości rozpoczęliśmy dużo wcześniej. Wykonanie dekoracji, przygotowanie chust dla maluchów do tańca, nauka pieśni patriotycznych to nasze wspólne poczynania, abyśmy mogli z dumą świętować 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.