Wydarzenia - Luty 2016

Wyjazd na mecz Tauron Basket Ligi

Członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sprawni – Razem”, w nagrodę za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, w dniu 27 lutego 2016 r. wyjechali na mecz Tauron Basket Ligi. W Hali Mistrzów we Włocławku rywalizowały zespoły ANWILU WŁOCŁAWEK i AZS-u KOSZALIN, lepszym zespołem okazał się ANWIL pokonując AZS 72:52. Obserwowanie profesjonalnych sportowców podczas meczu, rozgrzewki, przerw, ich zachowanie wobec sędziów, trenerów, współtowarzyszy gry, oraz ich umiejętności techniczne i taktyczne, będą miały ogromny wpływ na podejście uczniów do sportu szkolnego.

Rejonowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej Chłopców

W dniu 24.02.2016 r. w hali sportowej ZST w Lipnie odbył się Rejonowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej Chłopców, którego organizatorem była nasza szkoła. Po stojących na wysokim poziomie zawodach, rozgrywanych w duchu „fair play”, klasyfikacja końcowa przedstawiła się następująco:
1 miejsce Zespół Szkół z Rypina
2 miejsce Zespół Szkół z Lipna
3 miejsce Zespół Szkół z Włocławka.

Zespoły za swoje osiągnięcia otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, a zawodnicy medale oraz drobne upominki.

Walentynki

12 lutego obchodziliśmy w naszej szkole „walentynki”. Jest to wyjątkowe święto, przepełnione miłością i radością. Z tej okazji cała społeczność szkolna wzięła udział w licznych konkursach i zabawach. Walentynki to dobra okazja do okazania uczuć przez osoby nieśmiałe. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Nasi uczniowie mogli wrzucić sympatyczną kartkę walentynkę z podpisami „Twój Walenty” lub „Twoja Walentynka” do specjalnego pudełka „Poczty Walentynkowej” i liczyć, że osoba obdarowana odwzajemni uczucie…Chętni uczniowie wzięli również udział w śpiewie karaoke znanych piosenek o miłości . Na koniec niespodzianką była projekcja filmu o miłości. Można podsumować, że był to w naszej szkole dzień wyjątkowy, pełen wrażeń i wzajemnej serdeczności.

Bal Karnawałowy

5 lutego w naszej szkole odbył się "Bal karnawałowy". Jak każe tradycja w karnawale tańczą wszyscy: dorośli i dzieci, nawet te najmłodsze. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się we wspaniałych i barwnych strojach karnawałowych. Nie zabrakło księżniczek, wróżek, piratów, różnych postaci bajkowych czy zwierzątek. Były tańce i jak przystało na prawdziwą zabawę wiele konkursów z nagrodami, przygotowanych przez nauczycieli, a wśród nich ten, który cieszył się niezmiennie największą popularnością: "Konkurs na króla i królową balu". W czasie zabawy uczniowie bawili się świetnie prezentując swoje umiejętności wokalne przy śpiewie znanych przebojów karaoke.