Wydarzenia - Luty 2017

Bal karnawałowy

W piątek 24 lutego 2017 odbył się - tak długo oczekiwany przez uczniów - bal karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, księżniczek, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewnił Samorząd Uczniowski. Dzieci bawiły się świetnie i chętnie uczestniczyły w konkursach . Tańce-wygibańce, pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole.

Zajęcia otwarte

W ostatnie środy miesiąca prowadzone są cykliczne zajęcia dla uczniów wraz z rodzicami z zakresu terapii i wspomagania rozwoju dziecka. 22 lutego 2017 kolejny raz spotkaliśmy się z grupą dzieci i ich rodzicami.

Walentynki

15.02.2017 r. nasza społeczność szkolna świętowała Walentynki - Dzień Zakochanych. Z tej okazji, w tym dniu bawiliśmy się na szkolnej dyskotece, podczas której odbywały się konkursy i inne zabawy związane z tym świętem. Co prawda organizatorzy przybliżyli nam krótko historię i symbolikę tego święta, ale najbardziej pożyteczną wiedzę zdobyliśmy podczas czytanych wierszyków, rozwiązywanych łamigłówek, czy też Walentynkowych kolorowanek. Na koniec imprezy, zostały rozdane wszystkim kartki w kształcie serduszek i słodkie upominki, które potwierdziły, że każda okazja jest dobra, aby wyrazić sympatię, przyjaźń oraz miłość.

Spotkanie ze strażakiem

W dniu 16.02.2017 r. odbyło się spotkanie uczniów ze strażakiem z Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie . W trakcie spotkania bryg. inż. Jerzy Fydrych przybliżył dzieciom, na czym polega praca strażaka i przekazał cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie wypadku czy pożaru. W trakcie spotkania strażak zapoznał uczniów z przyczynami powstawania i zasadami postępowania podczas pożarów w budynkach mieszkalnych oraz zagrożeniami związanymi z obecnością tlenku węgla - czadu uważanego za ,,cichego zabójcę". Uczniowie dowiedzieli się: co należy robić w celu uniknięcia zaczadzenia, jak ważnym zabezpieczeniem jest założenie czujnika gazu, w jakich pomieszczeniach w domu najczęściej powstaje czad, jak rozpoznać objawy zatrucia czadem i co uczniowie mogą zrobić zanim przyjedzie straż pożarna. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych, powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Dzięki spotkaniu z funkcjonariuszem straży pożarnej uczniowie utrwalili sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym zdrowiu lub życiu.