Wydarzenia - Maj 2014

Wycieczka do Górzna

W dniach 30-31 maja 2014 roku uczniowie naszej szkoły w ramach realizacji projektu "Powiat stawia na młodzież" uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Górzna.

W trakcie wycieczki uczniowie brali udział w ciekawych zajęciach terenowych w rezerwacie Szumny Zdrój. Uczyli się rozpoznawać drzewa, rośliny zielne, typy lasu.

Odbyły się także zajęcia ekologiczne w sali dydaktycznej Ośrodka Edukacji Ekologicznej Wilga.

Dopełnieniem całości było świetnie przygotowane ognisko oraz super zabawa i pyszne przekąski.

Występ artystyczny pt. "Droga, która idę"

W dniu 22 maja w kinie "Nawojka" uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wzruszające widowisko słowno-muzyczne pt. „Droga, którą idę”. Występujący poprzez recytację wierszy, śpiew piosenek i taniec zobrazowali najważniejsze momenty w życiu człowieka poczynając od dzieciństwa, poprzez młodość do pełnej dojrzałości. Uczniowie swoim artystycznym występem nakreślili odbiorcom drogę, którą idzie każdy z nas, to jest życie. A życie, to wędrówka człowieka i jak każda podróż musi mieć sens i cel.

Najbardziej wzruszające były wierszyki i taniec najmłodszych dzieci, które stały się prawdziwymi „małymi aktorami". Publiczność nie szczędziła im gromkich braw. Przedszkolaki uświadomiły wszystkim, że szkoła to nie tylko czas nauki, obowiązków i samodzielnych decyzji, ale również czas radości i zabawy. Uczniowie starszych klas przypomnieli, że młodość to czas dojrzewania, przeżywania wielu doświadczeń, poszukiwania przyjaźni i potrzeby akceptacji, ale też czas pierwszych miłości, zabawy, tańca, muzyki, beztroski i szczęścia. Młodzi aktorzy świetnie wyrazili to, co czują poprzez wspaniały taniec, scenki pantomimiczne oraz takie piosenki jak: „Na błękicie jest polana”, „Nieodkryty ląd”, „Droga, którą idę”. Występujących rozpierała radość, bo mogli zaprezentować swoje umiejętności przed szerszą publicznością, przed rówieśnikami i zaproszonymi gośćmi, co ich bardzo dowartościowało. Uczniowie świetnie radzili sobie ze stresem i opanowaniem tremy, dla niektórych był to sceniczny debiut. Wspaniale było ujrzeć radość i uśmiech na twarzach dzieci, które były spokojne, spontaniczne, otwarte, swobodne pełne zaangażowania i zapału.

W holu kina przygotowano prezentację szkoły. Można było obejrzeć kroniki szkolne, dyplomy i puchary świadczące o osiągnięciach i sukcesach uczniów w konkursach artystycznych i sportowych. Zaprezentowano szeroką ofertę edukacyjną szkoły. Można też było obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą życia szkolnego i pozaszkolnego wyjątkowej szkoły. Widowisko stało się dla całej społeczności szkolnej bardzo wzruszającym i ubogacającym doświadczeniem.

Poranek z mamą

26 maja 2014 r o godzinie 10:00 wszyscy uczniowie zaprosili swoje mamy do szkoły na "Poranek z mamą".

Dzieci w tym szczególnym dniu przedstawiły przygotowane montaże słowno muzyczne, wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Zaprosiły na słodki poczęstunek.

Uczniowie stworzyli serdeczną, miłą i odświętną atmosferę.

Wszystkie mamy były zachwycone występami swoich dzieci. Były dumne ze swoich pociech. Uśmiech na ich twarzach oraz gromkie brawa świadczyły o radości. Występujące dzieci wzbudziły wśród nich duże wzruszenie i emocje.