Wydarzenia - Październik 2014

Apel poświęcony Osobie Świętego Jana Pawła II.

29 października cała społeczność szkolna wzięła udział w apelu poświęconym Osobie świętego Jana Pawła II.

Uroczystość związana była z obchodami XIV Dnia Papieskiego, przebiegającego w tym roku pod hasłem „Jan Paweł II – świętymi Bądźcie”.

Udział w apelu stał się dla nas nie tylko wzruszającym wspominaniem świętego Jana Pawła II, lecz także zaproszeniem do pójścia drogą, którą wytrwale nam wskazywał.

Papież uczył nas miłości do Boga i człowieka, mówił: „świętymi bądźcie”. Chcąc uczyć się od naszego Rodaka świętości życia i pragnąc już dziś przyjąć to zaproszenie, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali, co powinniśmy robić, aby codziennie żyć bliżej nieba. Przeżyte podczas uroczystości chwile refleksji, pomogły nam zrozumieć, jak wytrwale kroczyć ku Bogu i być dobrymi uczniami naszego Papieża.

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela

"Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce. Za dar najpiękniejszy, za SERCE". Tymi słowami pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia za wielką cierpliwość, wyrozumiałość i trud włożony w Nasze wychowanie"

Uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela przygotowana przez uczniów naszej szkoły odbyła się 13 października 2014 r. Uczniowie przedstawili krótką inscenizację tematyczną. "Chórek" szkolny zaśpiewał kilka piosenek, a grupa taneczna zatańczyła super. Uczniowie z głębi serca życzyli swoim nauczycielom i wychowawcom dobrego zdrowia i samopoczucia, spełnienia marzeń i realizacji zawodowych planów.

Pani dyrektor złożyła życzenia nauczycielom i wręczyła nagrody.

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka, to święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W tym dniu dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki.

30 września Dzień Chłopca - był wyjątkowym dniem w naszej szkole.Aby uczcić święto chłopaków Samorząd Szkolny ogłosił Dzień Koszuli. Każdy, kto ubrał w tym dniu koszulę, otrzymał smaczny upominek. Większość uczniów i nauczycieli założyło koszulę i wszyscy pięknie wyglądali. Dziewczynki złożyły chłopakom życzenia podczas apelu, zaśpiewały piosenki a potem były gry i zabawy oraz konkursy. Nie obyło się bez wzruszeń i zachwytu zwłaszcza męskiej części widowni. Po życzeniach, konkursach, upominkach była szkolna dyskoteka i super zabawa.