Wydarzenia - Październik 2018

Odświętny wystrój szkoły

W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości na korytarzach szkolnych
i w klasach pojawiły się plakaty wykonane przez uczniów, a także gazetki upamiętniające to wydarzenie.

Miejsca pamięci narodowej

Kontynuując nasze inicjatywy związane z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odwiedziliśmy miejsca pamięci narodowej, a w szczególności Pomnik Niepodległości w Parku Miejskim. Zapaliliśmy znicze by uczcić pamięć poległych w obronie naszej ojczyzny.

Jesień w naszym parku

To ostatnie chwile żeby cieszyć się kolorami jesieni. Są takie miejsca, które w blasku słońca wyglądają bajkowo. Tak właśnie bajkowo jest w naszym parku. Jesień to piękna, najbardziej kolorowa pora roku, pełna barwnych liści, kasztanów oraz żołędzi. Jesienne gry i zabawy na świeżym powietrzu zapewnią świetną zabawę i każdy uczeń znajdzie tu coś dla siebie.

Dzień Edukacji Narodowej

W czwartek 11 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Na uroczystości obecni byli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Pani dyrektor w swoim wystąpieniu przypomniała ideę święta, powitała wszystkich obecnych oraz wręczyła Nagrody Dyrektora. Następnie nasi mali artyści zaprezentowali część artystyczną, podczas której słowami wierszy i piosenek dziękowali nauczycielom
za ich trud i wysiłek włożony w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Złożyli też moc gorących i szczerych życzeń płynących prosto z dziecięcych, uczniowskich serc. Po występie uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane kwiaty wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

Konkurs na najpiękniejszą kokardę narodową

Za miesiąc wspólne świętowanie. Nieprzerwanie trwają przygotowania do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Jest też coraz więcej inicjatyw, które mają podkreślać i zwracać uwagę na historyczną rocznicę. Konkurs na najpiękniejszą kokardę narodową cieszy się dużym powodzeniem. Zobaczcie sami.

Bieg Małego Patrioty

W naszej szkole przygotowujemy się bardzo starannie do obchodów rocznicy odzyskania niepodległości. Podejmujemy szereg działań, by godnie uczcić święto naszej Ojczyzny. W dniu 5 października 2018 roku odbył się w naszym parku „ Bieg Małego Patrioty”. Rozgrzewkę przed biegiem poprowadził pan Jarek. Sędzią Głównym
u boku Pana Jarka był uczeń Bartosz Zbojeński. W biegu brały udział dzieci z klas młodszych. Wszyscy uczestnicy mieli za zadanie pokonać wyznaczoną trasę. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wzięli udział w tym biegu i każdy z młodych uczestników ukończył tą konkurencję. Podsumowanie wszystkich inicjatyw odbędzie się podczas Uroczystej Akademii z Okazji Święta Niepodległości. Na bieżąco będziemy uzupełniali informacje o kolejnych wydarzeniach.

Konstrukcje z klocków

Nasi mali inżynierowie bardzo lubią budować z klocków budowle, im wyższe tym lepsze. Statki kosmiczne, garaże dla aut i kręte drogi to ulubione konstrukcje. Mamy wiele klocków różnych kształtów i kolorów, dzięki którym rozwijamy nasze zdolności manualne i wyobraźnię.

-->