Wydarzenia - Styczeń 2019

Apel o zachowanie bezpieczeństwa

Już od poniedziałku 14 stycznia ferie, upragniony czas wypoczynku i zabawy. Aby uniknąć nieszczęśliwych wypadków, czy o zgrozo! tragedii w czasie ferii zimowych apelujemy do wszystkich, a szczególnie tych najmłodszych o rozwagę podczas zabaw!
Pamiętajcie:
- pod żadnym pozorem nie wchodźcie na lód, szczególnie na rzekach i jeziorach
- nie zjeżdżajcie na sankach i nartach w miejscach położonych w bliskiej odległości dróg
- dbajcie o prawidłowy ubiór, chroniący przed skutkami silnych mrozów
- pamiętajcie o elementach odblaskowych - nie tylko poza miastem - Bądźcie widoczni na drodze!
- nie strącajcie zwisających z dachów sopli
- w wolnym czasie przebywajmy na świeżym powietrzu i dbajmy o aktywność fizyczną.

Wyjazd do Aquaparku

Uczniowski Klub Sportowy „Sprawni – Razem” i Samorząd Uczniowski zorganizowały wyjazd do Aquaparku w Rypinie. Zajęcia odbywały się w części rekreacyjnej oraz sportowej pływalni. Uczniowie zaczynający przygodę z pływaniem uczestniczyli w zabawach i ćwiczeniach oswajających z wodą, a pływający doskonalili technikę. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: „ rwącą rzekę”, zjeżdżalnię, jacuzzi, bicze wodne, kąpiel perełkową. Obowiązkowym punktem wycieczki był posiłek w barze „Olimpijka”. Pływanie to doskonała forma ruchu, która wpływa wszechstronnie na cały organizm. Pływając lub bawiąc się w wodzie pracują wszystkie mięśnie, a odciążone są stawy. Wysiłek aerobowy wzmacnia serce i poprawia krążenie oraz usprawnia układ oddechowy.

Hu, hu, ha nasza zima .....

Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na przyjście prawdziwej zimy. Ta kalendarzowa wprawdzie już trwa, ale jak do tej pory nie było śniegu ani mrozu. Dopiero kilka dni temu spadł oczekiwany z niecierpliwością biały puch. Wyjściu do parku towarzyszyło mnóstwo uśmiechu i dobrej zabawy.