Wydarzenia - Wrzesień 2015

Wycieczka do Warszawy

30 września 2015 r. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Poznaliśmy trasy, którymi poruszają się fani w czasie meczu. Odwiedziliśmy również strefę VIP, weszliśmy do loży VIP i przekonaliśmy się, jaki jest z niej widok. Obiekt okazał się bardzo interesujący, zachwycał swoim ogromem i ilością pomieszczeń. Zwiedziliśmy szatnie, pomieszczenia przeznaczone do higieny i rehabilitacji piłkarzy, ogromną stołówkę, salę konferencyjną, pomieszczenia przeznaczone dla ekip telewizyjnych i oczywiście trybuny oraz płytę samego boiska (która była właśnie przygotowywana do imprezy sportowej). Dużą atrakcją okazały się fotele, na których zasiadają trenerzy oraz zawodnicy rezerwowi podczas meczu. Kolejny etap wycieczki to wyczekiwana wizyta w Teatrze Buffo i musical Metro. Zachwyciła nas historia młodych ludzi, którzy chcą wejść na drogę kariery. To barwna i ciekawie zrobiona opowieść o marzeniach młodych ludzi. Bardzo nam się podobał śpiew i super taniec. To wspaniałe widowisko na długo pozostanie w nas.

Występ aktorów teatru Kurtyna z Krakowa

W poniedziałek 28 września 2015 roku w naszej szkole gościliśmy aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa, którzy zaprezentowali swój najnowszy program profilaktyczny pt. "Z miłości do serduszka. "Spektakl „Z miłości do Serduszka” to zabawna lekcja prawdziwej wiedzy o zdrowiu i dobrej kondycji fizyczno-psychicznej człowieka. Najmłodsi widzowie poznają tajniki zachowania diety, wpływu zajęć ruchowo-sportowych na stan zdrowia, niepożądanych skutków wszelkich szkodliwych dla człowieka uzależnień. To również zestaw praktycznych wskazówek o korzystaniu z mediów elektronicznych, o pozytywach płynących z systematyczności nauki i pracy. To także pochwała trudu zbiorowego, szacunku dla Opiekunów, dbałości o język komunikacji i tolerancji dla odmienności etnicznej."

Źródło cytatu: www.kurtyna.krakow.pl

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

W dniu 25.09.2015 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Krystian Zieliński, Tomasz Kociński, Krystian Łożyński, Robert Pilewski, Michał Uzdowski, Brajan Bojałkowski, Arek Majewski i Sebastian Jakóbowski wzięła udział w turnieju na boiskach MOSIR w Rypinie. W mistrzostwach udział wzięły reprezentacje szkół z Warlubia, Włocławka, Chełmży, Bydgoszczy, Rypina i Lipna. Nasz zespół wygrał trzy mecze i dwa zremisował co w rezultacie dało nam tytuł wicemistrzów województwa kujawsko-pomorskiego, a Tomasz Kociński zdobył tytuł najlepszego bramkarza zawodów. Poniżej prezentujemy krótki fotoreportaż z mistrzostw.

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2015/2016

We wtorek 1 września 2015 roku o godz. 9:00 w Zespole Szkół Specjalnych odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/2016. W uroczystości udział wzięli wszyscy uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice oraz goście szczególni Pani Aneta Jędrzejewska Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Pani Weronika Elwertowska jako przedstawiciel Starosty Lipnowskiego. Podczas uroczystości, wytypowanym przez Radę Pedagogiczną uczniom zostały wręczone dyplomy przyznające stypendia Starosty Lipnowskiego. Wręczono również akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego, który otrzymała Pani Ewa Kalinowska. Po części oficjalnej odbyły się spotkania w klasach z wychowawcami. Od jutra zaczyna się ciężka praca, która potrwa aż do czerwca. W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim powodzenia i samych sukcesów w nauce. Szczególnie witamy nowych uczniów. Mamy nadzieję, że będą się dobrze czuli w naszej szkole.