Wydarzenia - Wrzesień 2016

Dzień Chłopaka

Dzień 30 września był dniem szczególnym dla męskiej części naszej szkolnej społeczności. Świętowaliśmy wtedy w naszej szkole Dzień Chłopaka. W tym szczególnym dniu dziewczęta złożyły swoim kolegom najlepsze życzenia i zorganizowały im ciekawe zabawy i konkursy.

Chłopcy uczestniczyli w zabawnych konkurencjach takich jak:
- obieranie ziemniaka
- wiązanie buta
- wycinanie kwiatka
- picie z butelki
- zaprojektowanie stroju

Wszyscy uczestnicy konkursów dostali drobne upominki ufundowane przez Samorząd Szkolny, ale największą frajdą i nagrodą była świetna zabawa i wyjątkowa atmosfera, którą stworzyli wspólnie z prowadzącymi obecni na sali gimnastycznej uczniowie naszej szkoły.

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2016/2017

W czwartek 1 września 2016 roku o godz. 9:00 w Zespole Szkół Specjalnych w Lipnie odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017. W uroczystości udział wzięli wszyscy uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice oraz gość - przedstawiciel Starosty Lipnowskiego. Podczas uroczystości, wytypowanym przez Rade Pedagogiczną uczniom zostały wręczone dyplomy przyznające stypendia Starosty Lipnowskiego. Wręczono również akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego, który otrzymała Pani Elżbieta Ośmiałowska. Po części oficjalnej odbyły się spotkania w klasach z wychowawcami. Od jutra zaczyna się ciężka praca, która potrwa aż do czerwca. W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim powodzenia i samych sukcesów w nauce. Szczególnie witamy nowych uczniów. Mamy nadzieję, że będą się dobrze czuli w naszej szkole.

OBÓZ REKREACYJNO-SPORTOWY ZAKOPANE WAKACJE 2016

Grupa 33 dzieci i młodzieży z województwa kujawsko – pomorskiego ( w tym 10 uczniów naszej szkoły) wraz z nauczycielami w dniach 25.06 – 05.07.2016 r. uczestniczyła w obozie sportowym w Zakopanem, mieszkając w Ośrodku Sportowo – Rehabilitacyjno – Szkoleniowym „PALACE”. Uczniowie w trakcie obozu uczestniczyli w zajęciach sportowych z zakresu :
- lekkoatletyki i atletyki terenowej
- piłki koszykowej, nożnej, siatkowej i unihokeja
- pływania
- badmintona
- turystyki górskiej
- zajęć ogólnorozwojowych na siłowni
- sportów walki – zapasy

Sportowe zmagania przeplatane były atrakcjami związanymi z górami i miastem Zakopane:
- spływ Dunajcem
- zwiedzanie Doliny Kościeliskiej
- zwiedzanie Doliny Strążyskiej z Sarnią Skałą
- wejście na Gubałówkę i zjazd wyciągiem krzesełkowym z Butorowego Wierchu
- zwiedzanie Wielkiej Krokwi
- kilkukrotne korzystanie z atrakcji w AQUAPARKU ZAKOPANE
- korzystanie z kąpieliska na Polanie Szymoszkowej

Często odwiedzaliśmy Krupówki, gdzie młodzież kupowała upominki, odwiedzaliśmy popularne cukiernie, lodziarnie i obserwowaliśmy tętniącą życiem jedną z najpopularniejszych ulic w kraju. Wieczorami odbywały się dyskoteki, z pokazami ciekawych układów tanecznych.

Głównym sponsorem obozu było Ministerstwo Sportu i Turystyki, finansujący Związek Stowarzyszeń Sportowych” Sprawni – Razem” oraz lokalni darczyńcy – Bank Spółdzielczy w Lipnie, Firma Transportowa Jacek Tkaczyk z Suradowa, Apteka „Medicus”, Stacja Kontroli Pojazdów Grzegorz Nawrocki oraz prywatni anonimowi sponsorzy. Do Zakopanego i z powrotem wiózł nas wynajęty autokar Starostwa Powiatowego w Lipnie.